O Talk Folk, kto sme

Štúdio TalkFolk je malé rodinné umelecké štúdio nachádzajúce sa v Senci. Láska ku kultúrnemu dedičstvu a snaha povzbudiť záujem o maľovanie ako o tradičné remeslo nás priviedla k založeniu vlastnej dielne. Venujeme sa výrobe maľovaného nábytku, interiérových doplnkov a hračiek a hľadáme aktuálne riešenia, ktoré umožnia štýlovo pokračovať starému remeslu v súčasnosti. Pri práci vychádzame nielen z etnografických zdrojov, ale vnášame aj kus vlastnej tvorby a umelecky spracovávame pôvodné motívy a vzory.

Maľujeme na staré aj nové drevo a nábytok.

Keď si neviete dovoliť skutočnú starožitnú vec s históriou alebo stav ci farebnosť maľovaného antikvariátu Vám nevyhovuje, navrhneme pre Vás vhodné riešenie. Pomôžeme Vám aj s výberom tradičného a zároveň originálneho darčeka, ktorý utkvie v pamäti a pretrvá dlhé roky. Prispejeme k založeniu Vašej rodinnej tradície v podobe individuálnej, pre Vás vymaľovanej truhlice či truhličky, ktorú viete použiť ako dar na svadbu alebo narodenie dieťaťa. Poradíme, ako vytvoriť útulný novodobý interiér a integrovať doňho elementy starožitných, ručne robených, malieb. Zabavíme Vás neobvyklými maľovanými hračkami či suvenírmi inšpirovanými slovenským folklórom.

Pracujeme s presvedčením, že tradičné remeslá si majú nájsť cestu aj dnes a stať sa zdrojom moderných nápadov a riešení, a taktiež niečím, čo dodá modernému životu trochu tradície a šarmu jedinečnej ručnej výroby urobenej od srdca.

Talk Folk – Ľudovo povedané, s láskou urobené!


Resize of IMG_9013-wider 2jpg