REPLIKY STAROŽITNÉHO NÁBYTKU

 

Ručne maľovaná svadobná truhlica, voľná kópia maľovanej truhlice XIX. storočia z Rakúsko-Uhorska.

 

Miniatúrna zjednodušená replika maľovanej svadobnej truhlice z roku 1848 z muzea v Litomyšli.

 

SVADOBNÁ TRUHLICA


MAĽOVANÝ NÁBYTOK IKEA

 

Ručne maľovaná komoda "Rodné hniezdo"

Autorský design v béžovo-modrých odtieňoch. Vymaľovaná v štýle amerického naivného umenia.

Na bočných stranách je namaľovaný motív s vtáčikom (upravený americký akvarel neznámeho autora "Birth Record: Anna B. Cochran Born", XIX st. ). Okienka s maľbou obsahujú latinské slová: custodia, sophia, vita - starostlivosť, múdrosť, život. Na vrchnom okraji bočných strán taktiež nájdete aj latinské výrazy. Na ľavej strane - Amorem canat aetas prima (O láske spieva mladosť). Na pravej - Fugit irreparabile tempus (Letí nenávratný čas).

Zásuvky sú ozdobené kvetinovým motívom, ktorý sa sčasti opakuje aj na vrchnej časti, aj na bočných stranách komody.

Komoda je z borovicového dreva, dno zásuviek a zadná časť je z drevovláknitej dosky. Komoda je maľovaná akrylovými farbami a viackrát prelakovaná. Môže sa utierať vlhkou handričkou.

 

Ručne maľovaná komoda "Tradičná"

Ručne maľovaná komoda, ktorej sme dali názov "Tradičná" - kedźe maľba je voľnou replikou českej tradičnej ľudovej maľby šatníka XIX st.

Komoda si nájde ideálne miesto v iteriéroch rôzneho štýlu.

Napríklad v novom dome v rustikálnom štýle, kde dávajú prednosť masívnemu drevu a prírodným farbám.Nerušivo zapadne aj do videckeho interiéru, ktorý už má svoju históriu a zároveň dokáže tento priestor osviežiť. Môžete pomocou tejto komody vytvoriť aj priestor v štýle ”fusion”, kde sa dá elagantne zmixovať minimalizmus s ultra modernou technikou a vzácnymi starožitnými kúskami a ľudovou tvorbou.

Komoda je z borovicového dreva, dno zásuviek a zadná časť je z drevovláknitej dosky. Na maľovanie komody sme použili moridlá s ochranou proti UV žiareniu a akrylové farby.

Maľba ošetrená špeciálnym voskom na nábytok, ktorý vytvára krásny zamatový lesk. Komoda sa môže utierať vlhkou handričkou.

 

Ručne maľovaná komoda "Na chatu"

Autorský design na základe etnografických zdrojov.

Na bočných stranách može byť dorobený nápis: rok, mená majiteľov (napríklad mená manželov, mladomanželov, starých rodičov atď) alebo nejaká ľudová riekanka-ponaučenie ("Láska hory prenáša" alebo "Každá vec má svoj čas").

Komoda je z borovicového dreva, dno zásuviek a zadná časť je z drevovláknitej dosky. Komoda je maľovaná akrylovými farbami a viackrát prelakovaná. Môže sa utierať vlhkou handričkou.

 

Nočné stolíky so šípkami


MAĽOVANÉ FOTORÁMIKY

 

SLOVENSKÉ SUVENÍRY

 

Obsah stránky TALKFOLK.EU podlieha autorskému právu. Akékoľvek používanie obsahu, alebo jeho časti, je možné len s písomným súhlasom majiteľa.